X
تبلیغات
پلی ساکارید های

ماشین آلات تولید خوراک دام

پلی ساکارید های

پلی 
ساکارید های غیر نشاسته ای یا این که به عبارتی فیبر جیره و توضیحاتی در رابطه با اثرات فیزیولوژیکی آنها (پلی 
ساکارید های غیر نشاسته ای) یا به عبارتی فیبر جیره و توضیحاتی در ارتباط با اثرات فیزیولوژیکی آنها ۱-۳ . 
فیبر و آثار فیزیولوژیکی آن • رمز نوشت فیبر جیره به راه موفقیت هضمی پرنده و گنجایش تخمیر روده کور آنها بستگی دارد . بعضی از پرنده ها می توانند فیبر جیره را تخمیر کرده و کمی انرژی قابل به کار گیری به چهره اسیدهای چرب گریزو فرار ساخت کنند در این فی مابین اجزای محلول فیبر جیره عمده مستعد تخمیر شدن می باشند . فیبر جیره علاوه بر تامین انرژی می تواند اثرها تغذیه ای مختلفی داشته باشد که به خاطر مشخصات فیزیکو-شیمیایی فیبر هست . اثر ها اثر گذار فیبر در تغذیه انسان بخوبی شناخته شده است، این مزایا هنوز در پرندگان به خیر و خوبی شناخته شده نمی باشد و در عمده تحقیقاتی که چهره می گیرد اکثر به آثار منفی و جنبه های ضد تغذیه ای فیبر ها دقت می شود . یک نکته دوچندان قابل توجه این که نبود ترکیبات ساختاری نامحلول در جیره، کردار غارت گری را در گله، به خصوص گله های تخمگذار تحریک می نماید . 
فیبر، محدودیت انرژی، ممانعت فیزیکی و ویسکوزیته • محتوی فیبر بسیار در جیره طیور گوشتی ممکن می باشد سبب ساز ایجاد محدودیت در تامین انرژی شود . در هنگام مصرف سطوح بالای فیبر جیره، اثرها ضد تغذیه ای، بخش اعظم به چهره محدودیت کسب انرژی پیدایش می کند . با کاربرد فیبر محلول، انرژی قابل متابولیسم و هم امکان هضم چربی و پروتیین کاهش پیدا می نماید . 
• افزایش فیبر جیره منجر می شود که بخش اکثر دستگاه گوارش مالامال شود و فارغ از به کار گیری باقی بماند، از طرفی، فیبر حرکات دستگاه گوارش را بالا می برد که در نتیجه، حرارت حاصل از مصرف طعام ارتقاء پیدا می کند و باعث به کاهش مقدار انرژی خالص می شود . علاوه بر این غذاهای دارنده فیبر زیاد، منجر بروز اسهال می شوند و این مسئله هنگامی پیش می آید که فیبر نپخته مصرف شده از نوعی باشد که مقدار زیادی آب جذب کند . به عارضه ها فوق نباید اندازه زیادی فیبر خام در طعام وجود داشته باشد . 
• پلی ساکارید های غیر نشاسته ای محلول دارای اثرات ضد تغذیه ای در طیور می‌باشند و بیشتر در کار های ضد تغذیه ای کمپانی دارا‌هستند . اثرات ضد تغذیه ای فیبر محلول در ارتباط با مشخصات چسبندگی آنان هست که متعاقباً بر ویسکوزیته فاز مایع روده کوچک تاثیر می گذارند . به وضوح به اثبات رسیده هست که پلی ساکارید های نشاسته ای محلول اثر معکوسی بر مصرف غذا و قابلیت هضم مواد مغذی دارا‌هستند و از عوامل اساسی کاهش رشد، ارتقا ضریب تبدیل غذایی و نیز افت کیفیت جنازه می باشند . 
۰ فیبر محلول، ویسکوزیته محتویات روده را ارتقاء می دهد . این افزایش به اندازه متعددی به قابلیت انحلال فیبر بستگی داشته و وابسته به مقدار آن ها نیست . پکتین ها، صمغ ها و بتا گلوکان ها بخشی از اجزای غلیظ حساس می‌باشند . به طور کلی ویسکوزیته بالا در روده، تکثیر سوبستراها و آنزیم های گوارشی را مختل کرده (پدیده ممانعت فیزیکی) و مانع تاثیر گذاری بر نیز دیگر می شود . ارتقا ویسکوزیته ممکن میباشد منجر کاهش اختلاط مواد مغذی و آنزیم های پانکراسی و اسید های صفراوی در درون دستگاه گوارش و نیز باعث کاهش ترشحات آنزیم های پانکراس و اسید های صفراوی شود، به این ترتیب هیدرولیز و هضم مواد مغذی کاهش پیدا می کند . 
• ارتقاء ویسکوزیته باطن لوله گوارش، سبب ساز به کاهش جذب مواد مغذی از شیوه ارتقا لایه ی آب ساکندر روی سلول های مخاطی می شود و این امر منجر محدودیت انتقال مواد مغذی از باطن لوله گوارش به مرحله مخاط می شود که باعث محدودیت جذب می گردد . 
• پلی ساکاریدهای محلول، وقتی که مصرف می شوند باعث ارتقاء ویسکوزیته ایلیومی می شوند . تکه های پلی ساکارید های غیر نشاسته ای در آب می توانند به طور فیزیکی با آنزیم های روده ایی کمپلکس شده و آنان را از فعالیت بر سوبستراها گشوده دارا هستند . کربوهیدرات های محلول در آب و غیر نشاسته ای شامل آرابینوزایلان ها بخش بیشتر فیبر گندم و چاودار می باشند که منجر چسبناک شدن محتویات روده می شوند . ارتقا ویسکوزیته مواد هضمی در حین عبور از دوازدهه به انتهای ایلیوم، به استدلال از دست دادن آب و کربوهیدرات های محلول و تغلیظ نسبی سلولز، پکتین و بقیه فیبرها می باشد . 

برچسب‌ها: ماشین آلات تولید خوراک دام,
+ نوشته شده در پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت ۱۱:۳۹ توسط Ati alipour دسته : نظر(0)